PPHU KORONA 2003, ul. Staszica 101, 96-500 Sochaczew

+48 600 295 751 +48 604 518 588
FAQ

656

5.0

Jak dobrać drzwi do swojego domu?

Drzwi do domu - co w nich takiego ważnego 

Wybierając drzwi do domu, musimy przede wszystkim postawić na ich funkcjonalność i to, aby pasowały swoim wyglądem do wystroju wnętrza. Idąc dalej, musimy pamiętać, że każde pomieszczenie jest przeznaczone do czegoś innego, w związku z czym drzwi, również powinny się od siebie różnić.

 

Kolor i rozmiar drzwi - nie tylko to jest istotne 

 

Sposób otwierania 

Obecnie stolarka oferuje zróżnicowane typy drzwi, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i sposobem funkcjonowania. Zważywszy na to, podczas wyboru drzwi do mieszkania, musimy zastanowić się, jaki panuje w nim rozkład pomieszczeń, a następnie dopasować typ drzwi w taki sposób, aby przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna i praktyczna.

 

Materiał

Kolejno przychodzi czas wyboru materiału, z którego zdecydujemy się zamówić drzwi. Na rynku dostępne jest obecnie mnóstwo surowców, z których można wykonać drzwi zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Mówiąc o tych pierwszych, są to m.in. drewno, płyty drewnopodobne oraz szkło. To ostatnie musi być hartowane bądź klejone, aby zachować maksimum bezpieczeństwa, wówczas najlepiej sprawdzi się do drzwi symbolicznie zaznaczających granicę, np. między salonem a jadalnią. Drewno i płyty drewnopodobne są dostępne w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Pierwsza to forma płytowa, która składa się z jednolitej płyty wypełnionej np. płytą wiórową, a drugi typ to forma płycinowa, którą tworzy rama i wypełniająca ją płycina np. z tworzywa sztucznego. Drzwi zewnętrzne dostępne są m.in. z drewna, PVC, aluminium, stali i włókna szklanego, a ich ceny bardzo się od siebie różnią. 

 

Rozmiar 

Kolejny ważny czynnik, który przy wyborze drzwi do domu jest niezwykle ważny to ich rozmiar. Standardowa szerokość drzwi jednoskrzydłowych to od 60 do 100 cm, a wszystkie szersze modele wykonywane są na specjalne zamówienie klienta. Najpopularniejsze wymiary drzwi dwuskrzydłowych to kolejno 120,140 lub 160 cm przy 203 cm wysokości. Dodatkowo biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, do pomieszczeń gospodarczych powinniśmy wybrać drzwi szersze, które nie będą stanowiły przeszkody przy przenoszeniu większych rozmiarów przedmiotów. 

 

Jednolicie, czy jednak nie 

Oprócz wcześniej wspomnianych kwestii ważne jest też to, czy drzwi w naszym mieszkaniu chcemy bardziej wyeksponować, czy nie. Tu z kolei dokonujemy wyboru między drzwiami przylgowymi z charakterystycznym uskokiem między skrzydłem a futryną, a drzwiami bezprzylgowymi. Pierwsze poprzez wyeksponowanie zawiasów wydają się być lżejsze, natomiast te drugie, zasłaniając zawiasy, tworzą ze ścianą bardziej jednolitą płaszczyznę. 

 

Drzwi do specjalnych miejsc 

Drzwi wejściowe muszą być solidne i odporne na działanie czynników atmosferycznych jak grad i mróz. W dodatku dobrze gdyby były one antywłamaniowe, co zapewniłoby nam dodatkowy komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Wybierając drzwi wewnętrzne do pomieszczeń takich jak kuchnia, czy łazienka, należy pamiętać o zaopatrzeniu ich w specjalne otwory, ułatwiające wentylację, a także o tym, że ze względów bezpieczeństwa nie mogą one otwierać się do środka. Drzwi garażowe i do kotłowni lepiej gdyby były przeciwpożarowe, a z kolei te do sypialni pełne i dające poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa. 

 

Na zakończenie 

Wybierając drzwi zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne musimy szczegółowo rozpatrzeć wiele różnych kwestii, patrząc na zakup z kilkunastu przeciwnych perspektyw, tak od strony estetycznej jak i użytkowej. W naszym sklepie pomożemy Ci wybrać takie drzwi, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, a ich cena wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

 

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (11 glos(-ów))

1 komentarz

Jakub

25-05-2022 | 13:04:01

Wiele cennych informacji o których nie mówią sprzedawcy w innych punktach ! Dziękuję !

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem