PPHU KORONA 2003, ul. Staszica 101, 96-500 Sochaczew

+48 600 295 751 +48 604 518 588
FAQ

347

5.0

Moskitiery - ochrona przed owadami

Czym właściwie są moskitery?

Moskitiera to półtransparentna siatka o gęstych oczkach, montowana w oknach i drzwiach balkonowych, chroniąca domowników przed uciążliwymi owadami. Moskitiery zapewniają bezpieczeństwo nawet przy otwartych oknach na oścież. Siatki wykonane są z włókna szklanego – bardzo trwałego materiału odpornego na promieniowanie UV, temperaturę oraz opady deszczu. Szeroka oferta moskitier, od ramkowych, poprzez otwierane, rolowane i przesuwne, aż po plisowane pozwoli każdemu dobrać rozwiązanie odpowiednie do potrzeb i sposobu montażu.

 

 

Moskitiery ramkowe dopasowane do okna

 Jednym z naczęściej wybieranych rozwiązań chroniących przed owadami są moskitiery ramkowe. Idealne do okien otwieranych, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Moskitiery ramkowe zamawiane są na indywidualne zlecenie, ponieważ muszą być dopasowane do wielkości otworów okiennych. Obecnie moskitiery możemy zamontować nawet na oknach o nietypowych kształtach takich jak półokręgi, wielokąty, trójkąty i trapezy.

Moskitiera ramkowa wykonana jest z profili PVC lub lekkiego aluminium. Montaż odbywa się za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych pozwalających na szybki i łatwy demontaż. Dużą zaletą moskitier ramkowych jest ich trwałość, po zakończeniu sezonu możemy moskitierę odpiąć, dokładnie wyczyścić i przechować do kolejnej wiosny.

 

Moskitiery otwierane i rolowane

Jeśli wolimy rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok, warto rozważyć inwestycję w moskitiery otwierane lub moskitiery rolowane.

Moskitiery otwieranejak sama nazwa wskazuje pozwalają na swobodne otwieranie osłony, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nie tylko przy oknach, ale również w drzwiach balkonowych i tarasowych. Wyposażone są w uchwyt do otwierania i magnesy, które pilnują aby moskitiera była dokładnie zamknięta. Dla zwiększenia ochrony przed insektami, moskitiera otwierana wyposażona jest w specjalną uszczelkę szczotkową.

Drugim rozwiązaniem polecanym przez naszych specjalistów jest moskitiera rolowana, dostępna wersji poziomej i pionowej. Przeznaczona zarówno do okien, jak i drzwi balkonowych, wyposażona jest w prowadnice i mechanizm sprężynowy pozwalający na szybkie zwijanie i rozwijanie siatki do zamontowanej kasety. Moskitiery rolowane przypominają swoim wyglądem popularne rolety materiałowe.

 

Moskitiery do drzwi przesuwnych

Właścicielom dużych przeszkolonych wnęk, balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych proponujemy, bliżej przyjrzeć się moskitierom przesuwnym. Działanie moskitiery przesuwnej opiera się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej.

 

W zależności od potrzeb moskitiery przesuwne mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki, o maksymalnych wymiarach 2000 x 2500 mm. Z powodzeniem można stosować je do wszystkich typów okien i drzwi.

 

Moskitiera plisowana dla drzwi tarasowych

Moskitiera plisowana jest rozwiązaniem dedykowanym do drzwi trasowych i na balkon. Składa się z siatki, prowadnic aluminiowych, magnesów i uchwytu. Moskitiery plisowane montowane są na witrynie drzwiowej lub fasadzie budynku. Podczas składania moskitiery, siatka układa się w harmonijkę.

 

 

 

 

 

 

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (4 glos(-ów))

Brak komentarzy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem