PPHU KORONA 2003, ul. Staszica 101, 96-500 Sochaczew

+48 600 295 751 +48 604 518 588
FAQ

206

5.0

Termomodernizacja z produktami WIŚNIOWSKI od Korona 2003. Jak skorzystać z programu „Czyste Powietrze”?

 

„Czyste Powietrze” – jak zyskać dotację? 

Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach. Na pierwszy plan wychodzi dobre wzornictwo. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność, a nie design, decyduje o komforcie naszego życia  o cieple w domu zimą i przyjemnym chłodzie w lecie. Najlepszym rozwiązaniem jest oferta stolarki, która łączy estetykę z wysokimi parametrami, takie są produkty marki WIŚNIOWSKI, które spełniają wymagania programu „Czyste Powietrze”.

Wniosek o dotację z programu „Czyste Powietrze” można złożyć przez Internet, w Urzędzie Gminy lub przez bank. Fachową pomoc Klienci zyskają także w punktach sprzedaży WIŚNIOWSKI.

 

Kto może starać się o dotację z programu “Czyste Powietrze”?

Właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego, dla którego pozwolenie na budowę lub zgłoszenie robót budowlanych uzyskano przed 31 grudnia 2013 roku.  

W ramach programu „Czyste Powietrze” można sfinansować nie tylko wymianę stolarki, ale również: 

audyt energetyczny, ocieplenie ścian, stropu i podłogi czy wymianę starego kotła na paliwo stałe.

W ramach programu dotacje należą się również inwestorom montującym wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne w układzie hybrydowym lub modernizującym instalacje CO i CWU.  

 

Jakie produkty można sfinansować z programu „Czyste Powietrze”? 

Zasady programu „Czyste Powietrze” stawiają wymagania, które muszą spełniać dotowane w jego ramach produkty. Okna fasadowe – czyli najczęściej wymieniana stolarka – muszą mieć współczynnik przenikania ciepła nie większy, niż 0,9 W/(m2·K). 

Drzwi zewnętrzne i bramy garażowe również muszą spełniać wymagania. Dofinansowanie na ich zakup należy się jedynie wtedy, gdy ich przenikalność cieplna nie przekracza 1,3 W/(m2·K). 

WIŚNIOWSKI ma w swojej ofercie bramy garażowe, okna i drzwi, które spełniają wszystkie te kryteria. To wsparcie w kompleksowej wymianie stolarki – zakupu można dokonać u jednego producenta, w jednym punkcie sprzedaży, oszczędzając czas i zyskując gwarancję, że wszystkie produkty będą idealnie do siebie pasować.

 

Termoizolacja z Korona 2003. Jakie bramy wybrać? 

Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Ze względu na swoje rozmiary ma ona ogromne znaczenie w bilansie energetycznym całego budynku.  

Rekomendowane przez nas Bramy garażowe WIŚNIOWSKI to 3 propozycje, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo w każdym domu. W najcieplejszych bramach PRIME i UniTherm zastosowano oryginalne panele INNOVO o grubości 60 mm, których współczynnik U wynosi jedynie 0,33 W/(m2·K). W gronie ciepłych bram segmentowych WIŚNIOWSKI jest również ekonomiczna brama UniPro z panelem o grubości 40 mm.  

W przypadku garażu w bryle domu należy zawsze pomyśleć o dodatkowym wejściu. Jeśli oprócz bramy są w nim również drzwi, muszą one spełniać te same wymagania dotyczące współczynnika U. Dlaczego warto mieć dodatkowe wejście do garażu? Nie musimy za każdym razem otwierać bramy garażowej i wychładzać wnętrza. Mamy również alternatywę w przypadku braku prądu, gdy nie możemy otworzyć garażu napędem. 

 

CREO, NOVA i NEXIO – drzwi wejściowe dla ciepłego domu i programu „Czyste Powietrze” 

W ofercie drzwi wejściowych WIŚNIOWSKI rozwiązaniami dedykowanymi termomodernizacji są drzwi CREO, NOVA i NEXIO. Drzwi CREO i NOVA to bezpieczeństwo, wysokie parametry, dobry design i solidna konstrukcja. NEXIO jest wyborem najbardziej ekonomicznym, który sprawdzi się również jako dodatkowe wejście do domu lub garażu. Drzwi WIŚNIOWSKI można z łatwością dostosować wizualnie do własnych potrzeb, wykorzystując szeroką ofertę wzorów i opcji, oferujących niemal nieograniczone możliwości personalizacji.  

Dlaczego dobór ciepłej bramy garażowej i drzwi jest tak istotny? Szacuje się, że mogą odpowiadać one za od 10% do 25% strat ciepła w domu. Im szczelniejsze są ich konstrukcje, tym więcej zyskujemy na komforcie cieplnym i niższych rachunkach za ogrzewanie.  

 

Okna dla perfekcyjnego zestawu 

Choć największym elementem stolarki jest brama garażowa, to okna łącznie zajmują największą powierzchnię ścian. Jedynie wybór odpowiedniego rozwiązania zagwarantuje pełną termiczną ochronę domu. Ciepłe okna są dostępne w ofercie marki WIŚNIOWSKI. Produkty, na które możesz zyskać dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze” to okna PVC Primo 82 i Primo 76 oraz linia DEVELO. Współczynnik U okien PVC WIŚNIOWSKI startuje już od bardzo dobrego parametru 0,69 W/(m2·K)! Troska o wysokie parametry termoizolacji okien jest tym bardziej istotna, że przez okna może uciekać nawet 25% ciepła z naszego domu. Równie ważny jest profesjonalny montaż – powinni go wykonywać jedynie przeszkoleni monterzy.  

Komplet ciepłej stolarki: bram, okien i drzwi od marki WIŚNIOWSKI jest szansą na korzystną termomodernizację domu. To również okazja, by znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie i zyskać komfort życia w pięknym domu i czystym środowisku. 

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (2 glos(-ów))

Brak komentarzy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem