PPHU KORONA 2003, ul. Staszica 101, 96-500 Sochaczew

+48 600 295 751 +48 604 518 588
FAQ

313

5.0

Jak porównywać okna?

Przenikalność cieplna okna (współczynnik Uw) - wpływ na ten współczynnik ma zarówno szyba (Ug) oraz rama okienna (Uf). Im będzie on niższy, tym bardziej okna i drzwi balkonowe będą lepiej zabezpieczały przed utratą ciepła i energii. Obecnie standardem są okna z współczynnikiem Uw ok. 1,3-1,7 W/(m2K).

 

Przepuszczalność powietrza – to bardzo ważny współczynnik, który mówi nam, jak szczelne są dane okna. Mamy do wyboru cztery klasy – ostatnia z nich gwarantuje całkowite nieprzepuszczanie powietrza do pomieszczenia. Jeśli macie w domu wentylację mechaniczną, możecie się na nią zdecydować.

 

Odporność na obciążenie wiatrem – mamy wybór wśród sześciu dostępnych klas. Najwyższa z nich C6 gwarantuje, że ugięcie profilu skrzydła nastąpiłoby przy wietrze wiejącym 200km/h. Jednak w naszym klimacie spokojnie wystarczy klasa C2 (130km/h).

 

Właściwości akustyczne (współczynnik Rw) – tutaj im wyższy współczynnik, tym zapewnimy sobie lepszą izolację hałasu. Jeśli nie mieszkacie w pobliżu lotniska spokojnie wystarczą Wam okna o współczynniku Rw>33dB.

 

Wodoszczelność – okna posiadają dziesięć klas wodoszczelności. W tym przypadku nie powinniśmy oszczędzać i wybrać okno z jak najwyższą klasą.

Współczynnik przepuszczalności światła (Lt) – określany jest w procentach i oznacza ilość światła, która przeniknie do wnętrza. Nie ma okien ze 100% przepuszczalnością, polecamy te w granicach 70-80%.

 

Współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego (g) – tutaj musimy być ostrożni. Współczynnik ten oznacza ilość ciepła słonecznego, która przedostanie się do domu. Zimą wiadomo – im więcej, tym lepiej – jednak latem możemy pożałować wyboru okien z wysokim współczynnikiem w tym parametrze.

 

Mamy nadzieję, że informacje podane w tym artykule pomogą Państwu podjąć prawidłową decyzję. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi naszej firmy.

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (9 glos(-ów))

Brak komentarzy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem