PPHU KORONA 2003, ul. Staszica 101, 96-500 Sochaczew

+48 600 295 751 +48 604 518 588
FAQ

306

4.9

Jak zadbać o okna na wiosnę?

Okna plastikowe – należy je czyścić regularnie, aby zapobiec trwałym przebarwieniom powstałym z brudu. Do czyszczenia szyb i profili należy używać łagodnych płynów do mycia i miękkiej ścierki. Po myciu okien należy nasmarować ich okucia. Wtedy można już przejść do uszczelek, które należy dobrze wyczyścić, a następnie zaimpregnować odpowiednim środkiem – najlepiej smarem silikonowym lub wazeliną techniczną.

 

Okna aluminiowe – tak jak w przypadku dwóch poprzednich – do ich mycia nie wolno używać żadnych środków ściernych ani żrących! Groziłoby to uszkodzeniem powierzchni ram. W ich przypadku najlepiej użyć wody z mydłem lub z płynem do naczyń, albo też specjalnych środków do mycia okien aluminiowych. Po wymyciu szyb i ram warto sprawdzić, czy wszystkie okucia właściwie działają. Jeśli trzeba – wyregulować okucia oraz uszczelki.

 

Okna drewniane – aby funkcjonowały bez zarzutu, w okresie przejściowym między wiosną a latem, powinno się przeprowadzić ich przegląd. Zaczynamy od dokładnego umycia szyb i ram z użyciem łagodnych środków czyszczących [np. płyn do naczyń lub do mycia szyb] oraz miękkiej szmatki lub papierowych ręczników. Następnie sprawdzamy stan lakieru, czy rama nie wymaga odnowienia powłok malarskich. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie okuć i uszczelek, a więc ich regulacja, smarowanie oraz impregnacja.

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 4.9/5 (8 glos(-ów))

Brak komentarzy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem