PPHU KORONA 2003, ul. Staszica 101, 96-500 Sochaczew

+48 600 295 751 +48 604 518 588
FAQ

385

4.9

Wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych – jak to zrobić?

Wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych to prosty trik, który pozwoli ci odświeżyć wygląd drzwi wejściowych. Jak wymienić okleinę, aby drzwi odzyskały dawną świetność? Na co trzeba zwrócić uwagę? Sprawdź!

 

Drzwi wejściowe narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników, np. deszczu lub śniegu, dlatego wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych jest niekiedy konieczną czynnością. Jak tego dokonać? Dowiesz się z artykułu.

 

Wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych na nową

Wymianę okleiny na drzwiach zewnętrznych zacznij od wyboru materiału. Zastanów się, jaki jego rodzaj cię interesuje. Jeśli decydujesz się samodzielnie oklejać drzwi, to wybierz okleinę samoprzylepną. Kupisz ją na metry bieżące, czyli tyle, ile dokładnie potrzebujesz. Pamiętaj o zakupie z lekkim zapasem. Sprawdź, jakie parametry na produkt – czy jest on wytrzymały i zbyt szybko się nie zużyje. Najlepiej wybierz okleinę wodoodporną i elastyczną.

Pierwszy krok, jaki musisz wykonać, to przygotowanie powierzchni drzwi. Musisz ją starannie oczyścić, wyrównać i odtłuścić. Następnie wymierz i wytnij odpowiedni kształt. W tym celu połóż okleinę na drzwiach, po czym ją odrysuj. Następnie nakładaj od góry do dołu, dokładnie dociskając do skrzydła. Jeżeli zauważysz, że montaż nie poszedł zgodnie z planem, możesz szybko oderwać okleinę i spróbować nakleić jeszcze raz. Musisz to jednak zrobić możliwie jak najszybciej, aby klej nie zdążył wyschnąć.

 

Malowanie okleiny – czy to dobry pomysł?

Drzwi okleinowe są pokryte samoprzylepną folią PCV, dlatego są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z biegiem czasu okleina zużywa się, a drzwi tracą na wyglądzie. W takim wypadku łatwiejsze niż wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych będzie jej pomalowanie. Zobacz, jak to zrobić.

Po oczyszczeniu powierzchni drzwi i zabezpieczeniu podłoża nałóż warstwę podkładową, a następnie farbę właściwą. Czynność wykonuj powoli i starannie. Aby drzwi prezentowały się dobrze, trzeba nałożyć minimum 3 warstwy farby w kilkudniowych odstępach. Jeżeli do malowania wybrałeś farbę alkidową, która tworzy łatwą w czyszczeniu powierzchnię, użyj wałka z gąbki. Drzwi z okleiny możesz też pomalować farbą akrylową. Szybko schnie i, w przeciwieństwie do farb alkidowych, nie żółknie z upływem czasu. Charakteryzuje się również trwałością, ale potrzebuje czasu na pełne utwardzenie i uzyskanie odporności na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych – czasem szkoda pracy. Wybierz nowe drzwi Barański

Jeżeli twoje drzwi ewidentnie nadają się do wymiany na nowe, możesz skorzystać z oferty firmy Barański Drzwi i przyjrzeć się linii Prestige Glass z kolekcji Barański Premium. Głównym bohaterem w modelach tych drzwi jest szkło. To dzięki niemu skrzydła nabierają charakteru jedynego w swoim rodzaju. Linia wykorzystuje tak zwane szkło dyskretne, które razem z drewnem tworzy nowoczesną i oryginalną kompozycję. Drzwi z linii Prestige Glass dostępne są także z bezprzylgową ościeżnicą.

 

Jeśli zastanawiasz, czy wymiana okleiny na drzwiach to dobry sposób na odnowienie wnętrza, podpowiadamy – warto spróbować. Zaletami są niski koszt materiału oraz łatwość wykonania czynności. Pamiętaj jednak, że jeśli drzwi są bardzo zniszczone, tego typu naprawa może nie być skuteczna i czasem lepiej zainwestować w nowe drzwi.

Tagi:

Zostaw ocene:

Ocena: 4.9/5 (7 glos(-ów))

Brak komentarzy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem